چگونگی ساخت انیمیشن با رویت 2017

حالا وقت آن است که انیمیشن سازی را با رویت 2017 تجربه کنید!

رویت 2017

ساخت انیمیشن توسط نرم افزار رویت  Revit Architecture 2017

اگر تا کنون تنها کار طراحی و مدلسازی را انجام می دادید و بخش انیمیشن و یا رندرینگ را به دیگران موکول می کردید و از این طریق هزینه های بالایی صرف می کردید. به شما پیشنهاد می کنم تا با یادگیری نرم افزار رویت 2017 اینبار شما از دیگران پیشی گرفته و تمامی موارد مربوط به انیمیشن سازی از مدل را خود برعهده بگیرید. در نرم افزار رویت 2017 این قابلیت وجود دارد تا بتوان با استفاده از ابزار walkthrough در پروژه حرکت کرد و مدل دیجیتالی مدلسازی شده را از هر جهت و هر نظر مورد بررسی قرار داد. به همین ترتیب با تهیه ی یک انیمیشن از مدل و گرفتن خروجی با فرمت avi این توانایی در اختیار تمامی دست اندرکاران پروژه قرار می گیرد تا بدون نیاز به استفاده از نرم افزار رویت 2017 و مشکلات دسترسی به آن انیمیشن مربوطه را با انواع player های موجود مشاهده کنند.

شما می توانید با استفاده از گزینه های موجود در پانل Export  در رویت 2017 و انتخاب دکمه ی walkthrough وارد پنجره ی تنظیمات مربوط به فایل خروجی شوید. تا با تعیین سرعت نمایش فریم ها در انیمیشن سرعت پخش فیلم را تنظیم کرده و با وسیله ای که قرار است عملیات پخش در آن انجام شود هماهنگ شوید. با افزایش تعداد فریم ها سرعت پخش فیلم بالا می رود و اگر تمایل دارید که هر فریم با سرعت متفاوتی در فیلم پخش شود می توانید با مراجعه به بخش تنظیمات ویژه آن را ویرایش نمایید. تمامی این راه کارها در پانل های تنظیماتی که کنار ابزارهای ایجاد تصویر و انیمیشن در بخش View قرار گرفته است و سرعت شما را این کار ارتقا می دهد.

همچنین برای تعیین چگونگی نمایش انیمیشن به صورت های مختلف گرافیکی یا سیاه و سفید و یا رندرینگ از تنظیمات مربوطه و موجود در پنجره ی  Export  در نرم افزار رویت 2017 استفاده کنید که البته بسته به نوع انتخاب زمان گرفتن فایل خروجی می تواند متفاوت باشد. ابعاد فریم های انیمیشن هم به همین ترتیب قابل ویرایش است و در بخش مربوط به خود قابل تنظیم است اما مقوله ی سایه ها و تاثیر آن بر پروژه باید از قبل در حین مدل سازی با تعیین موقعیت خورشید و زاویه ی تابش بررسی شده باشد و در این مقطع تنها با علامتگذاری یک گزینه می توان این تاثیرات را در انیمیشن هم مشاهده کرد.

پس از پایان تنظیمات مربوط به فایل خروجی در رویت 2017  مکان ذخیره سازی را تعیین کرده و دکمه ی save را بفشارید. حال فایل مستقل انیمیشن با فرمت avi در اختیار شماست تا در هر موقعیت مکانی بتوان از آن استفاده کرده و یا برای دیگران ارسال نمود. لازم به ذکر است که تمامی این قابلیت ها در تمامی نسخه های رویت موجود بوده و با دستری به رویت 2015 و یا 2016 نیز می توانید به این مهم دست یابید. انیمیشن سازی در رویت 2017 داری گزینه های مشابه در نمونه های 2016 از نرم افزار است و می تواند شما را در امر ساختن یک انیمیشن با کیفیت مناسب یاری نماید.

نویسنده: زهره یوسفی خو

1 پاسخ
  1. mortza
    mortz می گوید

    سلام مهندس ضمن خسته نباشی لطف کنید وپلاگین ویری ۲۰۱۵ را به ایمیلم بفرستید من این پلاگین دانلود کردم اما هر کاری کردم رورویت نصب نشد یا حد اقل راهنمای نصب این پلاگین را به ایمیلم بفرستید یک دنیا ممنون می شم من به این پلاگین احتیاج مبرم دارم با کمال تشکر مهندس شریف پور

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *