آموزش رویت تایتل نقشه‌ها در ایران بیم

آموزش رویت تایتل نقشه‌ها

در نرم افزار رویت تاتيل‌ها نيز جز عناصر 2 بعدي هستند. آموزش رویت تایتل نقشه‌ها: براي پروژه‌هاي رهبر بهتر است كار را با نمونه‌هاي پيش فرض تاتيل‌ها آغاز كرده و بعد به ويرايش آنها اقدام نماييد. محورهاي Grid براي سازماندهي تاتيل‌ها بسيار مؤثر بوده اما همان‌طور كه تا به حال به آن اشاره شده تاتيل‌ها داراي محورهاي Grid نيستند پس بهتر است تعدادي به آنها اضافه كنيم.

شما مي‌توانيد تاتيل‌ها را در شاخه‌ي Sheet از پنجره‌ي Project Browser بيابيد. روي نمونه‌ي sheet A lol دوبار كليك كرده تا فايل مذبور در صفحه ترسيمات باز شود. بعد مراحل زير را دنبال كنيد.

آموزش رویت تایتل نقشه‌ها

1-شيت را انتخاب كرده و بعد دكمه Edit Family را از نوار موجود بفشاريد.

2-قبل از انجام هر كاري بهتر است يك نوع خط ايجاد كنيم تا بتوان آنرا به محورهاي Grid نسبت داد. كه اين خط مي‌تواند يك خط نازك يا كم‌رنگ باشد تنها به صورتي كه بتوان از آن به عنوان خط راهنما براي رسم تاتيل استفاده كرد. از طريق نوار Manage و پانل Setting گزينه object style را انتخاب كنيد.

3-زماني كه پنجره object style در صفحه باز شد روي دكمه New در زير بخش Modify Subcategories كليك كنيد. از پنجره‌ي جديد New subcategory استفاده كرده و يك خط جديد با نام Grid Line ايجاد كنيد. از طريق دكمه رو به پايين از بخش Subcategory گزينه Title Blocks را انتخاب نموده و ok نماييد.

-روي بخش Line color رفته و يك رنگ آبي كم‌رنگ براي آن در نظر بگيريد.

5-حال نمونه خط شما آماده‌ي بهره‌برداري است. از ابزار Line واقع در پانل Detail از نوار Home كمك گرفته تا نوار Modify/place line جايگزين نوار اصلي برنامه شود. بعد گزينه Grid Line از بخش Subcategory را انتخاب نماييد.

آموزش رویت تایتل نقشه‌ها revit

6-حال 5 خط عمودي و 4 خط افقي مشابه شدر صفحه رسم نماييد. اين خطوط را اندازه‌گذاري نماييد (اين خطوط اندازه‌گذاري در محيط پروژه نمايش داده نمي‌شوند) از دستور EQ استفاده كرده تا فاصله بين تمامي خطوط يكسان شود.

آموزش رویت تایتل نقشه‌ها: اگر مي‌خواهيد شیت را در پروژه بارگذاري كنيد و نياز داريد كه خطوط Grid Line را همچنان در تصوير داشته باشيد بايد به بخش visibility/Grophic Override مراجعه كنيد. اما خاموش يا روشن كردن نمايش اين خطوط در محيط پروژه بسيار لازم بوده و نياز است تا روش بهتری براي آن در نظر گرفته شود. مي‌توان اين كار را با نسبت دادن يك پارامتر به خط انجام داد. بعد زماني كه كار شما با خطوط Grid  پايان يافت به راضي آنرا خاموش كرده و نيازي به مراجعه به بخش‌هاي تنظيماتي خطوط نيست.

7-خط Grid Line را انتخاب كرده از طريق پنجره Properties Palette دكمه كوچكي كه در كنار بخش Visible در سمت راست وجود دارد را بفشاريد.

8-آموزش رویت تایتل نقشه‌ها: حال مي‌توانيد يك پارامتر جديد به آن اضافه كنيد. دكمه Add Parameter را بفشاريد تا پنجره‌ي Parameter Properties باز شود. در بخش Name نام Grid visibility را وارد كرده و روي گزينه Type كليك نماييد. براي بخش Group Parameter Under را انتخاب كنيد.

9-بعد از پايان يافتن تنظيمات دكمه ok را بزنيد. تاتيل را در پروژه بارگذاري كرده و پارامترها را به روز نماييد.

10-تاتيل نقشه را انتخاب كرده و روي دكمه Edit Type از پنجره Properties Palette كليك نماييد. تا پنجره‌ي Type Properties  باز شود. اگر شما گزينه Grid Visibility را غير فعال نماييد خطوط مذبور در طول پروژه مخفي شده و نمايان نمي‌باشند.

11-گزينه مذبور را غيرفعال كرده و به محيط پروژه با فشردن دكمه ok باز گرديد. خطوط Grid در صفحه ناپديد شده‌اند. حال كه با چگونگي ويرايش مؤلفه‌هاي 2 بعدي هم‌ خانواده ي را آشنا شديد بهتر است به بررسي نمونه‌هاي 3 بعدي بپردازيم. تا به حال به ويرايش هندسي عناصري غير از موارد ميزبان‌پذير اقدام كرديد.

 

نویسنده: زهره یوسفی خو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *