صفحه اصلی / تازه های BIM / مقالات / آشنایی با نرم افزار Autodesk Revit MEP
آشنايي با نرم افزار Autodesk Revit MEP آموزش رویت
آشنايي با نرم افزار Autodesk Revit MEP

آشنایی با نرم افزار Autodesk Revit MEP

آشنایی با نرم افزار Autodesk Revit MEP

آیا شما نیز علاقمند به دانستن اطلاعات نرم افزار Revit MEPبرای طراحی و مدلسازی پروژه های مکانیکی، الکتریکی و یا لوله کشی هستید؟مقاله آشنایی با نرم افزار Autodesk Revit MEP را از دست ندهید.

ما پاسخ به این پرسش و همچنین اطلاعاتی در مورد منابع آموزشی برای یادگیری چگونگی استفاده ازنرم افزار Revit MEP را برایتان فراهم کرده ایم.

نرم افزار رویت مپ

آشنایی با نرم افزار Autodesk Revit MEP؟

نرم افزار Revit MEP از سری نرم افزارهای تحت BIM(مدلسازی اطلاعات ساختمان) از کمپانی Autodesk برای متخصصین رشته مکانیک و طراحان ساختمان ایجاد شده است. MEP مخفف Mechanical(مکانیکی)، Electrical(الکتریکی)، Plumbing(لوله کشی) که سه شاخه اصلی رشته های مهندسی تأسیساتی است می باشد.

با استفاده از BIM برخلاف CAD(Computer Aided Drafting)، نرم افزار Revit MEP قادر به مدیریت اطلاعات پویا در مدل های هوشمند است که به سیستم های ساختمانی پیچیده اجازه می دهد تا به دقت طراحی و در کوتاه ترین زمان مستندسازی شوند. هر مدل هوشمند ایجاد شده توسط نرم افزار Revit MEP نماینده ی یک پروژه ی کامل است که در یک دیتابیس واحد ذخیره می شود. مدل تولید شده با این روش قادر است تا تغییرات ایجادشده در یک بخش از مدل را به صورت خودکار به سایر نقاط مدل ابلاغ کند و نتیجه ی آن افزایش بهره وری در کاربران نرم افزار Revit MEP  است.

IranBIM 3-_0000s_0034_Layer 35

مزایای استفاده از نرم افزار Revit MEP چیست؟

افرادی که در حال حاضر مشغول به کار و یا به دنبال فرصت های شغلی در رشته های مهندسی مکانیک، برق و یا لوله کشی هستند، منافع بسیاری از نرم افزار Revit MEP عایدشان خواهد شد.

بخشی از گردش کار BIM که توسط نرم افزار Revit MEP  انجام می گیرد نه تنها حداکثر بهره وری از کار را به همراه دارد بلکه به ساده تر شدن طراحی و مستندسازی کار نیز کمک می کند. سرعت انجام پروژه از مرحله طراحی تا اتمام کار در حالی که تغییرات به صورت خودکار در سرتاسر مدل به روز رسانی می شوند بسیار بالا می رود.

نرم افزار Revit MEP بسیاری از ابزارها و ویژگی های دیگری که می تواند سبب افزایش بهره کاری شود، نظیر Building Performance Analysis, Autodesk 360 Integration, Construction Documentation, Pressure and Flow Calculations, Pressure Loss Reports, Parametric Component و … را ارائه می دهد.

IranBIM 3-_0002s_0034_Layer 94

نرم افزار Revit MEP چگونه استفاده می شود؟

نرم افزار Revit MEP توسط متخصصین بسیاری از صنایع برای کمک به کاهش خطاها، توسعه کیفی طرح ها و بهبود ارائه ی پروژه استفاده می شود؛ بعنوان مثال یک شرکت تولیدی HVAC(Heating, Ventilation, Air Conditioner) ممکن است از نرم افزار Revit MEP برای توسعه ی دقیق تر محصول مدل BIM خود در روند کاری مهندسانشان استفاده کند. این روش نه تنهاباعث صرفه جویی وقت مهندسین برای مدلسازی یک قطعه از تجهیزات که در حالت عادی ساعت ها زمان می برده، می شود؛ بلکه سبب افزایش صحت کار و همچنین تولید محصولات بیشتری می شود.

در مورد یک شرکت معماری، نرم افزار Revit MEP بطور مثال ممکن است به افزایش سرعت طراحی و ساخت و ساز یک بیمارستان کمک شایانی کند.

اعمال نفوذ BIM این اجازه را می دهد که هرکس در پروژه بتواند قادر به کاوش اطلاعات، تجسم و درک نتایج گزینه های طراحی، در مراحل اولیه ی پروژه باشد.

در مجموع نرم افزار Revit MEP با استفاده از یک مدل واحد، به ساده تر کردن فرآیند طراحی مهندسی با افزایش هماهنگی اهداف طراحی قبل از مرحله ساخت منجر می شود. این موضوع به نوبه ی خود به تصمیم گیری آگاهانه تر و دقیق تر طراحی، به سهامداران کمک می کند و نه تنها زمان نکمیل یک پروژه را کاهش می دهد بلکه تأثیر قابل توجهی در عملکرد کلی ساختمان دارد.

maxresdefault

آشنایی با نرم افزار Autodesk Revit MEP

برای استفاده از آموزش های نرم افزار Revit MEP روی لینک های زیر کلیک کنید:

بسته های آموزشی نرم افزار Revit MEP

نویسنده: احسان فتاحی

۲ دیدگاه

  1. سلام
    برای کار با Revit MEP باید تا حدودی با عملکرد نرم افزار آشنا باشید.اما چگونگی مدلسازی عناصر تاسیساتی به هیچ عنوان با نمونه های معماری مرتبط نبوده و همگی به طور جداگانه دسته بندی شده اند.

  2. اگر با رویت معماری آشنا نباشیم می توانیم با رویت مپ کار کنیم یا به هم وابسته هستند؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

My title