best-international-projects-of-2018-awarded-by-australian-institute-of-architects

برترین پروژه های بین المللی سال ۲۰۱۸ موسسه معماران استرالیا

 پروژه های بین المللی برتر سال ۲۰۱۸ موسسه معماران استرالیا

مؤسسه معماری استرالیا برندگان جوایز بین المللی ۲۰۱۸ خود را اعلام کرد. هیئت منصفه با بررسی پروژه های خارج از استرالیا که توسط اعضای موسسه معماران استرالیا طراحی شده است، بین ۱۷ پروژه فهرست خود از شش پروژه قدردانی به عمل آورد.
این پروژه ها، شامل معماری تجاری، داخلی، عمومی، مسکونی و سازه های کوچک اند که برندگان آن از سراسر آسیا از جمله سه پروژه در سنگاپور هستند.

 

چهار پروژه برنده شده برای جایزه “یورن اوتزون” برای معماری بین المللی در نظر گرفته خواهند شد، که در ۱ نوامبر اعلام خواهد شد. علاوه بر چهار جایزه، دو جایزه دیگر، در زمینه معماری پروژه های کوچک و تجاری ، اعطا خواهد شد.
در مراسم اعطای جایزه، معمار برجسته سنگاپوری، دکتر لیو تایکر، با جایزه بین المللی “ویلیام جی میچل” (که هر ساله به عنوان جایزه کمک قابل توجه یک متخصص استرالیایی به معماری در سطح جهانی، اهدا می شود)، معرفی شد.

در ۲۵ سال گذشته، دکتر لیو به عنوان مشاور برنامه ریزی برای بسیاری از شهرداری ها در چین خدمت کرده و بیش از ۳۰ شهر در سراسر جهان برنامه ریزی کرده است. رویکرد او “علمی” است با تأکید بر تأمین امکانات اساسی، حمل و نقل و اسکان، با آرزوی توسعه زندگی فکری و فرهنگی.
“هیئت داوران”

معماری تجاری

افتخار: کمپون دریایی، سنگاپور / WOHA

 افتخار: کمپون دریایی، سنگاپور / WOHA


افتخار: کمپون دریایی، سنگاپور / WOHA

برنده: سفارت استرالیا بانکوک، تایلند / BVN

 

 

از ماسه قرمز بیابان تا شهرهایی که در امتداد ساحل اند، چشم انداز استرالیا بخش اصلی هویت ملی ما را تشکیل می دهد. این ارتباط بین زمین و فرهنگ، چارچوبی بصری برای سفارت استرالیا در بانکوک را فراهم می کند، ایجاد یک فضای استرالیایی در یک محیط شهری تایلندی.

 

معماری عمومی
برنده: بال جدید در موزه تمدن های آسیایی، سنگاپور

 

برنده: بال جدید در موزه تمدن های آسیایی، سنگاپور

موفقیت معماری جدید ظریف، با ظرافت فلزی نرم، جلوه های پر حجم و جزئیات دقیق تیتانیوم، در همکاری با ماهیت، شکل و تاریخچه. نکته قابل توجه این است که هیچ بخشی از ساختمان قدیمی پاک و یا مبهم نشده است، بلکه با عصر جدید قیاس شده است.

 

 

معماری مسکونی
برنده: خانه ۴۱۲، سریلانکا

 

خانه 412، سریلانکا

با داشتن “قدرت تکنولوژیکی” و تلاش برای قابل رویت بودن و کاربری مختلف، ساختمان میتواند هم به عنوان یک زمین تدریس و هم یک نمونه مثبت از تکنیک عمل کند و در نتیجه به ایجاد ظرفیت و درک امکانات در نیروی کار محلی کمک کند.

 

 

معماری پروژه های کوچک

برنده: School-in-a-Box، Papua New Guinea / Stephen Collier Architects

 

 برنده: School-in-a-Box، Papua New Guinea / Stephen Collier Architects

معماران به چالش محیط پاپوآ گینه نو، با ایجاد یک جعبه قابل حمل که حاوی یک مدرسه پاپ آپ است، پاسخ داده اند. جعبه ای شامل چادر برای پناهگاه که امکان جمع آوری آب باران را دارد، پانل های خورشیدی برای تامین برق مورد نیاز لپ تاپ ها و یک چاپگر و اقلامی برای نشستن و کار.
“مدرسه در یک جعبه” نمونه ای از نحوه طراحی ساده، متفکرانه و مفید است، که می تواند به طور مثبت بر جوامع و محیط تاثیر بگذارد

 

مترجم : میثم معالی

منبع: موسسه معماری استرالیا
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *