چگونگی ساخت انیمیشن با رویت 2017

حالا وقت آن است که انیمیشن سازی را با رویت ۲۰۱۷ تجربه کنید!

رویت ۲۰۱۷

ساخت انیمیشن توسط نرم افزار رویت  Revit Architecture 2017

اگر تا کنون تنها کار طراحی و مدلسازی را انجام می دادید و بخش انیمیشن و یا رندرینگ را به دیگران موکول می کردید و از این طریق هزینه های بالایی صرف می کردید. به شما پیشنهاد می کنم تا با یادگیری نرم افزار رویت ۲۰۱۷ اینبار شما از دیگران پیشی گرفته و تمامی موارد مربوط به انیمیشن سازی از مدل را خود برعهده بگیرید. در نرم افزار رویت ۲۰۱۷ این قابلیت وجود دارد تا بتوان با استفاده از ابزار walkthrough در پروژه حرکت کرد و مدل دیجیتالی مدلسازی شده را از هر جهت و هر نظر مورد بررسی قرار داد. به همین ترتیب با تهیه ی یک انیمیشن از مدل و گرفتن خروجی با فرمت avi این توانایی در اختیار تمامی دست اندرکاران پروژه قرار می گیرد تا بدون نیاز به استفاده از نرم افزار رویت ۲۰۱۷ و مشکلات دسترسی به آن انیمیشن مربوطه را با انواع player های موجود مشاهده کنند.

شما می توانید با استفاده از گزینه های موجود در پانل Export  در رویت ۲۰۱۷ و انتخاب دکمه ی walkthrough وارد پنجره ی تنظیمات مربوط به فایل خروجی شوید. تا با تعیین سرعت نمایش فریم ها در انیمیشن سرعت پخش فیلم را تنظیم کرده و با وسیله ای که قرار است عملیات پخش در آن انجام شود هماهنگ شوید. با افزایش تعداد فریم ها سرعت پخش فیلم بالا می رود و اگر تمایل دارید که هر فریم با سرعت متفاوتی در فیلم پخش شود می توانید با مراجعه به بخش تنظیمات ویژه آن را ویرایش نمایید. تمامی این راه کارها در پانل های تنظیماتی که کنار ابزارهای ایجاد تصویر و انیمیشن در بخش View قرار گرفته است و سرعت شما را این کار ارتقا می دهد.

همچنین برای تعیین چگونگی نمایش انیمیشن به صورت های مختلف گرافیکی یا سیاه و سفید و یا رندرینگ از تنظیمات مربوطه و موجود در پنجره ی  Export  در نرم افزار رویت ۲۰۱۷ استفاده کنید که البته بسته به نوع انتخاب زمان گرفتن فایل خروجی می تواند متفاوت باشد. ابعاد فریم های انیمیشن هم به همین ترتیب قابل ویرایش است و در بخش مربوط به خود قابل تنظیم است اما مقوله ی سایه ها و تاثیر آن بر پروژه باید از قبل در حین مدل سازی با تعیین موقعیت خورشید و زاویه ی تابش بررسی شده باشد و در این مقطع تنها با علامتگذاری یک گزینه می توان این تاثیرات را در انیمیشن هم مشاهده کرد.

پس از پایان تنظیمات مربوط به فایل خروجی در رویت ۲۰۱۷  مکان ذخیره سازی را تعیین کرده و دکمه ی save را بفشارید. حال فایل مستقل انیمیشن با فرمت avi در اختیار شماست تا در هر موقعیت مکانی بتوان از آن استفاده کرده و یا برای دیگران ارسال نمود. لازم به ذکر است که تمامی این قابلیت ها در تمامی نسخه های رویت موجود بوده و با دستری به رویت ۲۰۱۵ و یا ۲۰۱۶ نیز می توانید به این مهم دست یابید. انیمیشن سازی در رویت ۲۰۱۷ داری گزینه های مشابه در نمونه های ۲۰۱۶ از نرم افزار است و می تواند شما را در امر ساختن یک انیمیشن با کیفیت مناسب یاری نماید.

نویسنده: زهره یوسفی خو

۰/۵ (۰ Reviews)1 پاسخ
  1. mortz
    mortz گفته:

    سلام مهندس ضمن خسته نباشی لطف کنید وپلاگین ویری ۲۰۱۵ را به ایمیلم بفرستید من این پلاگین دانلود کردم اما هر کاری کردم رورویت نصب نشد یا حد اقل راهنمای نصب این پلاگین را به ایمیلم بفرستید یک دنیا ممنون می شم من به این پلاگین احتیاج مبرم دارم با کمال تشکر مهندس شریف پور

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *