مدل آماده رویت اتاق نشیمن خصوصی

اتاق نشیمن خصوصی + فایل رویت

مدل آماده رویت اتاق نشیمن خصوصی + دانلود

فایل رویت پیش رو که مشاهده میکنید ،یک نمونه مدل سازی شده اتاق خصوصی مینیمال در رویت می باشد . که شما به راحتی میتوانید فمیلی های (Family )مورد نیاز برای طراحی یک اتاقنشیمن خصوصی مینیمال  را مشاهده کنید .

نشیمن فضای خصوصی و خودمانی خانه است، یعنی جایی که اعضای خانواده در آنجا دور هم جمع می‌شوند و به گفتگو، تماشای تلویزیون و استفاده از وسایل صوتی و تصویری و سرگرم کننده مطالعهٔ روزنامه یا کتاب، بازی و … می پردازند. در این فضا معمولا یک سری مبل راحت و میز، لوازم صوتی و تصویری و وسایل مربوط به آن، قفسه کتاب،روزنامه،عکس و یادگاری‌های خانوادگی و … وجود دارد.

چنانچه فعالیت‌های دیگری نظیر خیاطی،اتو کشی، پذیرایی از میهمانان غیر رسمی، کار با رایانه و مانند آن نیز در این فضا صورت پذیرد، فضایی برای وسایل لازم برای این فعالیت ها نیز در آنجا در نظر گرفته می شود. یکی از مواردی که باید در طرح نشیمن خانه مد نظر قرار گیرد، فراهم ساختن شرایطی برای دور هم نشستن اعضای خانواده و تشکیل هرچه بهتر جمع خانوادگی است در نتیجه شاید بهتر باشد که در انتخاب فرم این فضا، به اشکالی که امکان نشستن حلقه مانند را به خانواده میدهد فکر کرد و از اشکالی که خیلی کشیده و بی تناسب است، پرهیز کرد. فرم هایی نظیر دایره، مربع، چند ضلعی ها، که مرکز یا کانون متمرکزی دارند، این امکان را بیشتر فراهم می‌کنند. علاوه بر انتخاب فرم مناسب برای نشیمن بهتر است که چیدمان وسایل آن نیز به شکلی باشد که آنها در مسیر رفت و آمد قرار نداشته باشند و در بخش های دنج و گوشه‌ای قرار گیرد. در این حالت امکان دور هم نشستن یا تمرکز بیشتر فراهم می‌شود. در نظر گرفتن محور توجه جمع افراد نشسته به سوی تلویزیون، شومینه، منظره‌ای زیبا و چشم انداز و نظایر آن نیز از دیگر مسائلی است که باید در چیدمان وسایل نشیمن مد نظر قرار گیرد.

تلویزیون در نشیمن نباید به گونه‌ای باشد تا نوری که از پنجره به فضای داخلی نشیمن می‌تابد مانع از دید واضح و راحت آن برای تماشاگران باشد.

اگر در نشیمن، از مبل یا صندلی برای نشستن استفاده نشده و افراد روی زمین می نشینند، کف نشیمن به کفپوشی نرم و کلفت همچون فرش یا موکت ضخیم و پرزدار نیاز دارد. ضمنا در طرح تناسبات این نشیمن باید به ابعاد و اندازه‌های رایج و استاندارد فرش (۶متری،۹ متری، ۱۲ متری) توجه کرد.

امروزه بدلیل محدود بودن فضا ها و مقدور نبودن تهیه فضای وسیع تر لذا برخی افراد ترجیح می دهند در فضاهای کوچک زندگی کنند و برای زندگی کردن در چنین  فضاهایی لازم است طراحان معماری دست به کار شده و نهایت استفاده را از کمترین فضا برای بهبود شرایط زندگی در همین وسعت کم را ایجاد کنند می توان به واسطه وسایل مورد نیاز یک نشیمن خصوصی که شامل محل نشیمن ، یک میز غدا خوری کوچک ، کتابخانه  ومیز مطالعه و لپ تاپ ، و وسایل ریز دیگر شامل سطل زباله ، ساعت دیواری ، آیفن،آباژور،پرده ، تابلو فضا را تفکیک کرد همپنین میتوان با انتخاب رنگ روشن برای وسایل فضا را بزرگتر نشان داد و احساس باز بودن در فضا ایجائ میشود و خفگی در فضا احساس نخواهد شد ، به واسطه نور نیز می توان فضا را دلپذیر و آرامش بخش کرد

فرد در این فضا می تواند تلوزیون تماشا کند و کتاب بخواند و حتی روی میز غذاخوری غذا میل کند

 

فمیلی های استفاده شده در این فایل عبارت است از :

  • مبل شش نفره همراه با عسلی و جلو مبلی
  •  میز غذا خوری چهار نفره
  • کتابخانه
  • میز مطالعه
  • لپ تاپ
  • سطل زباله
  •  تابلو
  •  آباژور
  • ساعت دیواری
  • پرده

می باشد که با ریز ترین جزییات مدل سازی شده است .

 

نام فایل : مدل آماده Revit  اتاق اتاق نشیمن خصوصی

پسوورد : iranbim.com

 
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *