اتاق سی تی اسکن فمیلی مدل revit

اتاق سی تی اسکن + فایل رویت

مدل سه بعدی آماده اتاق سی تی اسکن (CTSCAN)

فایل رویت بیش رو که مشاهده میکنید ،یک نمونه مدل سازی شده اتاق سی تی اسکن در رویت می باشد . که شما به راحتی میتوانید فمیلی های (Family ) مورد نیاز برای طراحی یک اتاق سی تی اسکن را مشاهده کنید .

تصویر برداری سی تی یا سی تی اسکن یا توموگرافی کامپیوتری (به فارسی: مقطع نگاری رایانه‌ای) استفاده از اشعه ایکس در ارتباط با الگوریتم‌ها و محاسبات کامپیوتری به منظور ایجاد تصویر از بدن می‌باشد. در سی تی، یک تیوب یا لوله تولید کننده اشعه ایکس، در مقابل یک دتکتور (آشکارساز) این اشعه قرار داده شده، و با کمک حلقه‌ای که به صورت یک دستگاه و به شکل چرخشی در اطراف بیمار حرکت می‌کند، تصویر کامپیوتری مقطعی به صورت برش یا مقطع عرضی تولید می‌نماید. سی تی در سطح آگزیال یا محوری است که تصویر به دست می‌دهد، در حالی که تصویرهای مقطع کرونال (تاجی) و ساژیتال (سهمی) را می‌توان به وسیله بازسازی‌های کامپیوتری ارائه کرد.

دستگاه سی تی ، ماشین بزرگ، مربع شکل با یک تونل در مرکز می باشد. بیمار بسیار آرام به روی میزی که می تواند به بالا، پایین و به آهستگی به داخل و خارج از مرکز این تونل حرکت کند دراز می کشد. بر روی تیوپ دستگاه   X-Ray یک گنتری دوار وجود دارد که در اطراف بدن بیمار حرکت می کند و تصاویری از بدن بیمار گرفته می شود. در هنگام حرکت تخت، صداهایی از آن ایجاد می شود. تکنولوژیست می تواند شما را ببیند و با شما صحبت نماید. شما در طی آزمون در اتاق تنها هستید.

اتاق سی تی اسکن باید استریل باشد و از انتقال عفونت به داخل و یا انتقال عفونت به خارج از این محیط جلوگیری کند بنابراین هیچ نوع بازشویی در بدنه ها غیر از ورودی وجود ندارد

اتاق سی تی اسکن  نیازمند فضایی برای شستشوی دست ها می باشد که در این فایل فمیلی Family  نیز قرار داده شده . تمام عناصر مهم  برای این

فضا از قبیل  :

  • سطل زباله
  • روشویی
  • صندلی برای نشستن بیمار و برای پزشک
  • کابینت های مخصوص این فضا

همچنین دستگاه :

  • treadmill
  • camera gamma
  • emergency mobile
  • work space

 

 

نام فایل : مدل آماده Revit  اتاق سی تی اسکن

پسوورد : iranbim.com

 

نویسنده : مینا دهدار
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *