اتاق جراحی پزشکی + فایل رویت

مدل رویت اتاق جراحی پزشکی

(Medical Surgical Room)

فایل رویتی که در زیر ملاحظه می کنید، یک نمونه اتاق عمل جراحی (OR: Operating Room) مدل سازی شده در رویت (Revit) است. شما می توانید عناصر و فمیلی های (Family) مورد نیاز برای طراحی یک اتاق جراحی را در این فایل مشاهده کنید.

اتاق های عمل نیازمند فضایی برای شستشوی دست ها و استریل کردن آن ها و آماده شدن برای ورود به اتاق عمل است که در این فایل نیز قرار داده شده و تمام عناصر مهم برای این فضا از قبیل روشویی ها، سطل های زباله و بازشویی برای دید به اتاق عمل جای گذاری شده اند که می توانید نحوه ی چیدمان آن ها را ببینید. اتاق عمل نیازمند یک ورودی عریض برای عبور تخت ها و فضای مناسب برای حرکت تخت می باشد که در این مدلسازی در نظر گرفته شده است.

اتاق عمل باید استریل باشد و از انتقال عفونت به داخل و یا انتقال عفونت به خارج از این محیط جلوگیری کند، بنابراین هیچ نوع بازشویی در دیوارها  به طور مستقیم به سایر فضاهای بیمارستان کار گذاشته نمی شود. جراحان نیز ابتدا لباس های مخصوص را پوشیده، وارد اتاق استریل شده، دستان خود را استریل کرده و سپس وارد اتاق جراحی می شوند. درها در اتاق جراحی برای باز و بسته شدن نباید به دستگیره نیاز داشته باشند، مانند ورودی هایی که در فایل رویت زیر طراحی شده است.

جراحان برای عمل های جراحی نیازمند نور کافی می باشند و اتاق جراحی نسبت به سایر فضاها به نورپردازی دقیق تر و مناسب تری نیاز دارد که در این فایل می توانید نمونه ای از چیدمان لامپ ها در سقف را مشاهده کنید.
همچنین تجهیزات الکترونیکی خاصی مانند دستگاه تنفس مصنوعی (Medical ventilator)، مانیتورها و همچنین قفسه ها و کارت یوتیلیتی ها (Cart Utility) مورد نیاز است. در این فایل می توانید فمیلی های اتاق جراحی را مشاهده کنید و سایر تجهیزات تاسیساتی مانند سیستم تهویه را در آن بیابید.

منبع: http://library.smartbim.com

[box type=”download” align=”aligncenter” class=”” width=”10″]

دانلود فایل رویت اتاق جراحی

رمز :iranbim.com
[/box]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *