آنالیز انرژی در رویت- فیلم از ایران بیم

آنالیز انرژی در رویت

آنالیز انرژی در رویت

آنالیز انرژی در رویت Revit : مبحث مهم عناصر ساختمانی برای شبیه ساز انرژی که امروزه بسیار برای مبحث BIM حائز اهمیت است. پس از اینکه شما فرآیند طراحی داخل نرم افزار رویت انجام دادید مدل ساختمانی که از عناصر مختلف تشکیل دادید می توانید به تجزیه و تحلیل بپردازید.

ابتدای  کار برای بدست آوردن انرژی درنرم افزار باید رمز عبور دریافت کنید تا بتوانید به اتودسک متصل بشوید.

 

 

 

شما می توانید تجزیه و تحلیل انرژی در مراحل اولیه طراحی انجام دهید در مراحل بعدی که طرح تکامل میابد وشامل اطلاعات و عناصر بیشتر ازجمله دیوار ؛ سقف کاذب ؛ پنجره ها ؛ کف و دیگر عناصر مورد استفاده درساختمان می شود که تمامی این عناصر پس از طراحی دقیق و مدل سازی از طریق نرم افزار Autodesk Revit® در مدل ساختمانی شبیه سازی انرژی می شود که تمام بررسی های بدست آمده در انرژی ساختمان به طراحی در مدل ساختمانی شما بسیار کمک می کند.

با انجام تجزیه و تحلیل انرژی در فواصل منظم درطول فرآیند طراحی شما می توانید از لحاظ پایداری و انرژی برای ساختمان خودتان اطمینان حاصل کنید و یک امتیاز بسیار مهم برای طراحی شما به حساب می آید.

برای استفاده ازتجزیه و تحلیل انرژی درنرم افزار Autodesk Revit® اولین گام ایجاد کردن عناصر ساختمانی در پروژه است مانند دیوار؛ سقف؛ کف؛ پنجره تا عناصری که برای ما درپروژه به وجود می آید بتوان  تلفات و افزایش انرژی و حتی مقدار پوشش شیشه و میانگین مصرف انرژی را به راحتی بدست آورد و تمام این عناصری که درپروژه استفاده خواهد شد برای بدست آوردن نتایج بهتر و معنی دار تر برای ما به حساب می آید.

اما گام بعدی که برای ما بسیار مهم است شما وارد قسمت موقعیت خود می شوید و طول و عرض جعرافیا نسبت به سایت پروژه خودتان را می دهید تا طیف شبیه سازی انرژی ساختمان مشخص شود که پس از انجام این قسمت کار یک شبیه ساز کامل به شما تحویل می دهد تا شما بتوانید نتایج شبیه سازی های متعدد را برای مقایسه های جانبی و همینطور میانگین هزینه انرژی بدست آورید و در پروژه ی خود اعمال کنید.

 

نویسنده : محمد پاک نظر

۰/۵ (۰ Reviews)7 پاسخ
  • محمد پاک نظر
   محمد پاک نظر گفته:

   سلام به شما

   چندتانکته می تونه باشه اول اینکه رویت شما LT نباشه 

   نکته بعدی رویت شما ۲۰۱۷ باشه

   و نکته آخر اینکه کرک بودن نرم افزاز و اصل نبودن آن ممکن است که بعضی قسمتها برای ما وجود نداشته باشه

   برای اینکه سوالات رویت خودتان را جواب بگیرید می توانید داخل انجمن سایت مطرح کنید

   پاسخ
   • omidu
    omidu گفته:

    mamnonm ke javabm ro dadin,nmidonm mn 2ta revit 2014va2016 nasb daram dotash be hmin sorat hastesh anjomn sit ro nmidonm kojast vali tamas gereftam goftand coment bezaram,,shoma khodeton revit crak shode hastesh?nabayad plagini vase analiz nasb kard? mn vaghan ta3 hafte dg bayad analiz enerji tahvil ostad bedam mondam chi konm age emkanesh bashe telegrametono dashte basham mamnon misham mohandes.in shomarame albate agar jesarat nabashe 0933*****68

    پاسخ
    • مجتبی رضوانی
     مجتبی رضوانی گفته:

     در خصوص آنالیز انرژی در نرم افزار رویت شما باید یک اکانت در سایت اتودسک بسازید و از آنجایی که این شرکت ایران را تحریم کرده است شما باید از فیلترشکن استفاده نمایید و بعد از ساختن اکانت می توانید در نرم افزار رویت وارد اکانت خود شوید و آنالیز انرژی را انجام دهید.

     پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *