کتاب Building Information Modeling در ایران بیم

کتاب Building Information Modeling

کتاب Building Information Modeling یکی از موضوعات مهم مفهوم نتیجه بخش بودن BIM به معنای واقعی است که BIM تنها نرم افزار نیست.

کتاب Building Information Modeling

نام فارسی :کتاب مدلسازی اطلاعات ساختمان

نام لاتین :Building Information Modeling

نویسنده : Willem Kymmell

تعداد صفحه : ۲۹۷

حجم فایل : ۱۳.۴Mb

رمز فایل :iranbim.com

 

چکیده کتاب Building Information Modeling

ارزش BIM در  صنعت ساخت و ساز به صورت  متفاوتی نمود پیدا می کند. صرفه جویی در زمان از طریق عملکردهای خودکار ، حذف نیاز به سفر برای حضور در جلسات و پس انداز مالی به واسطه ی اطلاعاتی جهت اتخاذ تصمیمات مقرون به صرفه که زودتر در دسترس قرارمیگیرند، بدون حضور تکنولوژی عملا غیر ممکن است و این امر در صنعت ساخت و ساز نیزصادق است. پیدایش BIM و افزایش تکنولوژی های کاربردی افق های جدیدی را در این صنعت گشوده است.

یکی از مهیج ترین پویایی های جدید پس ازظهور نرم افزار excel به وجود آمد. طی ۵۰ سال اخیر صنعت ساخت تنها معدودی از ابداعات تکنولوژیکی قابل توجهی در مقایسه با صنایع دیگر داشته است. درست است که نوآوری های بسیاری در تحقیقات مواد و مصالح ، متدولوژی های نصب و کارایی انرژی نظیر پیش سازی ، مصالح دوست دار طبیعت ، طرح ساختمان سبز وجود داشته است ولی تکنولوری های مورد استفاده توسط تیم های مدیریت ساخت و ساز در حد فراوانی همان گونه باقی مانده است.

در حال حاضر نوآوری ،بخشی از شیوه ی تحویل کار پیمان کاران گردیده است که بدین گونه خود را از دیگر رقبا متمایز می سازند. در نتیجه ما شاهد محیط سالم عرضه و تقاضا برای ابزارهای بهتر میان فروشندگان تکنولوژی و شرکت های مدیریت ساخت هستیم که خواهان سرمایه گذاری برای بهره مندی بیشتر و تمایل به استفاده از تکنولوژی های BIM هستند.

برای دانلود کتاب بر روی دکمه زیر کلیک کنید. هدف ایران بیم ارتقا سطح دانش شماست.

کتاب Building Information Modeling

 

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *