کتاب مدلسازی اطلاعات ساختمان

کتاب مدلسازی اطلاعات ساختمان کتابی تخصصی برای علامندان و فعالان در عرصه ساختمان و آغاز فعالیت در زمینه مدلسازی اطلاعاتی ساختمان.

کتاب مدلسازی اطلاعات ساختمان

نام فارسی: مدلسازی اطلاعات ساختمان

نام لاتین :   Building Information Modeling

تعداد صفحه : ۴۸

حجم فایل : ۲.۸۳MB

رمز فایل : iranbim.com

چکیده :

یکپارچگی موثر BIM شامل استفاده از ابزارهای کارآمد BIM است. اگرچه این موضوع ساده به نظر می رسد،اما نیاز به بررسی بیشتری دارد و این بدین  معناست که آیا عدم وجود این نرم افزارها و یا فروشندگان اجرایی آن ها نقش بسزایی در عدم بهینگی شیوه ی فعالیت ما خواهد داشت؟!

استراتژی های موجود جهت تحلیل تکنولوژی های نوین و انتخاب آن ها حائز اهمیت است چرا که بدین طریق عکس العمل سریع و مسئولیت تیم مشخص می گردد. استراتژی انتخاب ابزارها در صنعت ساخت به طور معمول به ۳ روش منتهی می شود که هرکدام نتایج متفاوتی را در بر خواهند داشت. روش نخست برای رسیدن به یک پارچگی ، متد pile on است. در این شیوه یک شرکت یا سازمان ابزارها را به طور پیوسته ضمیمه ای  به سیستم های فعلیشان مورد بررسی قرار می دهند.

فرضیه ی اصلی در این متد این است که شرکت با بررسی ابزار جدید کار را آغاز کرده و پس از آن به بررسی وجه مشترک ابزار با دیگر سیستم های شرکت پرداخته تا به این موضوع دست یابد که آیا محصول قادر به برآورده کردن تقاضا ها می باشد یا نه. در این صورت این ابزار،ابزار ارزشمندی به حساب می آید و می توان آن را مورد استفاده قرار داد و سپس شرکت مجموعه گسترده تری از تحقیقات را آغاز کرده تا ابزار بیشتری را مورد بررسی قرار  دهد وهدف این است که ابزارهای جدید جایگاه خود را در میان  ابزارهای مورداستفاده در شرکت باز کنند و در نهایت در بهترین مواقع مورد استفاده قرار گیرند و دیگر ابزارها کنار گذاشته شوند. این روش بی دردسرترین شیوه است که عموما به سبب آسان بودن ، نیاز اندکی به دقت و تامل دارد.

با این حال افزودن پیوسته ی ابزارهای جدید باعث سردرگمی راجع به این که کدام ابزارها اساسی بوده و کدام مورد بررسی قرار گرفته اند،می شود. متد pile on به ندرت ابزارهای جدید را در مقابل ابزارهای متداول مورد استفاده ی شرکت،ارزیابی می کند. این تلاش باعث می شود که ابزارهایی که تصمیم برای حذف برخی از آن ها اتخاذ نشده به جز در موارد ضروری در عمل با هم تداخل داشته باشد. متد pile on امکان تکرار یا ایجاد تغییرات آسان همچون kaizen (بهبود)را مهیا می سازد. با این حال یک شرکت باید سعی در انتخاب ابزارهای نه چندان زیادی داشته باشد تا باعث کاهش کارایی  شرکت جهت اجرا نشود.

دانلود کتاب مدلسازی اطلاعات ساختمان

 

[box type=”success” align=”” class=”” width=”100%”]

 

پیشنهاد ویژه  :

 

 

 

[/box]
2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *